ARCHEOLOGICKÁ PROCHÁZKA V OKOLÍ HRADISKA U VELKÝCH OPATOVIC

vzdělávací akce
ARCHEOLOGICKÁ PROCHÁZKA V OKOLÍ HRADISKA U VELKÝCH OPATOVIC

Komentovaná prohlídka v rámci projektu Archeologické léto, který připravili Archeologické ústavy AV ČR v Praze a Brně ve spolupráci s dalšími archeologickými pracovišti. Účast je bezplatná, kapacita prohlídky je ale omezená, prosíme o rezervaci:

Pokud bude kapacita naplněna ozvěte se prosím na tel.: 730 138 962

Borotínské čihadlo je pískovcový vrch s nadmořskou výškou 527 metrů n. m. s pozůstatky lomu. Na jeho úpatí se nachází skála zvaná Rýbrcoulovo či Krakonošovo srdce, která je nejznámějším útvarem v kdysi lázeňském lesoparku mezi Borotínem a Velkou Roudkou. Skála byla vyznačena již na lázeňském promenádním plánu z osmdesátých let 19. století pod německým názvem Rübezahls Herz a českým Srdce Krakonoše. Místním lidem odedávna připomínala dílo obrů a byla opředena mnoha pověstmi a zkazkami. V blízkosti se nachází i tři schody vytesané do skály a prohlubeň jako jednoduché sedátko.

Průvodce

Zuzana Jarůšková (Muzeum regionu Boskovicka)

Místo setkání: Borotín náves 49.5813611N, 16.6723844E