Boskovický betlém Jaroslava Koutného

výstava
Boskovický betlém Jaroslava Koutného

Ředitelka Muzea Boskovicka Dagmar Hamalová přivítala všechny přítomné na vernisáži výstavy Boskovický betlém Jaroslava Koutného. Zájem byla tak velký, že návštěvníky byly zaplněny všechny prostory muzea. Úvodní slovo k výstavě, ale i k začínajícímu adventu a blížícím se svátků vánočním, přednesla místostarostka města Jaromíra Vítková. Jaroslav Koutný doplnil svůj betlém i knihou a ukázky z ní četl pan Stanislav Trnečka. S historií vzniku betlému seznámila přítomné paní Jaroslava Kovaříková a Jaroslav Bránský.
Výstavu připravilo Muzeum Boskovicka ve spolupráci s městem Boskovice a Klubem přátel Boskovic. Výstava je součástí oslav 790 let od první písemné zmínky o Boskovicích a potrvá do 3. 2. 2013. Betlém Jaroslava Koutného zachycuje boskovické dominanty a místní obyvatele v období 30. – 50. let 20. století.