Detailem

výstava
Detailem Adéla Kodoňová

Umělecký šperk MgA. Adély Kodoňové a Marie Rypan v prostorách Židovského obecního domu.

Vernisáž 22. března od 17:00 v Židovském obecním domě na Bílkově 7 v Boskovicích.

Výstava pracuje s tradičními bižuterními komponenty, které využívá pro moderní kompozice. Perle a perličky nachází uplatnění v interiéru, grafice nebo v kombinaci s hutními prvky. Jemné konstrukce z perlí a perliček jsou odklonem od minimalismu a návratem k řemeslu, které v této podobě dokážou vyrobit pouze lidské ruce.

MgA. Adéla Kodoňová je česká designérka skleněných šperků, bižuterie a objektů s využitím perlí a perliček. Více než 25 let se věnuje technikám zpracování malých skleněných komponentů nejen v módním průmyslu. Specializuje se na 3D projekty, které jsou velmi často kombinované s dalšími řemesly sklářského odvětví.
Většinu návrhů realizovala pro firmy, byla součástí marketingových kampaní, které stály za představením nových typů a tvaru perlí zákazníkům nejprve jako zaměstnanec a později už pod svojí značkou DEELLA art & glass. Posledních 15 let dělí svůj profesní čas mezi Českou republiku a Kanadu, kde vede kurzy a přednášky o českém skle a spolupracuje s kanadskou obchodní jedničkou na trhu, firmou John Bead Corp. Edukativní odbornou činností se podílí na udržování tradice výroby a zvyšování popularity tohoto odvětví. Je členkou Toronto Bead Society a dalších odborných asociací.

Maria Rypan je v mnoha zemích známá designérka, je vydavatelkou instruktážních návodů, od roku 1995 jsou její články zveřejnovány v mnoha specializovaných publikacích, které se zabývají prací s perličkami (rokailem). Je uznávanou odbornicí pokud jde o "gerdany" (tradiční ukrajinský styl práce s perlemi a perličkami). Jejími specialitami jsou je šití rokailu v geometrických vzorech a tkaní na speciálním bižuterním stávku. Narodila se v USA, v současné době žije s manželem v Kanadě.

Dernisáž výstavy bude spojena s workshopem.

Židovský obecní dům
Otevírací doba
duben, květen, červen, září, říjen    
Po ZAVŘENO  
Út - Pá 10 - 17  
So, Ne, svátky 13 - 17  

Poslední prohlídka expozice v 16.30 .

 

červenec a srpen

 
Po ZAVŘENO
Út- Pá, So, Ne, svátky 10 - 17

 

Židovský obecní dům
Bílkova 7
Boskovice 680 01

tel. 702049052