Koncert Marian Friedl a Martin Kocián

kulturní událost
Koncert Marian Friedl a Martin Kocián

27.6.2024 v synagoze maior, od 19:00, vstupné dobrovolné

Uslyšíte písně lidové i autorské, zakořeněné v tradiční hudbě Západních Karpat. Stylově je projev projektu rozkročen mezi folkem, folklorem, jazzem a world music. Vychází z vydaných hudebních alb Divé husy (2016), Beránci a vlci (2016), 11 podob lásky (2020), Ruky na dudách (2021), Flétny nad Oslavou (2022).

Marian Friedl, narozen v České republice v roce 1979, vystudoval kontrabas na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze u známého českého hráče a skladatele Jaromíra Honzáka a etnomuzikologii na Karlově univerzitě v Praze u známého skladatele, badatele a hráče na flétnu šakuhači Vlastislava Matouška.

V současné době je hudebníkem na volné noze a zároveň pedagogem na Katedře hudební vědy Univerzity Palackého v Olomouci a ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm. Působí také jako nezávislý badatel, publicista, skladatel a aranžér. Věnuje se oživování hry na zapomenuté nástroje Západních Karpat, hudební produkci, hudební tvorbě, popularizaci lidové hudby a improvizaci. Na koncertech hraje na kontrabas, klarinet, lidové flétny, dudy, kobzu, malý cimbál a další nástroje v žánrech od vážné hudby přes folklór, world music a jazz.

Natočil více než 30 alb s vynikajícími hudebníky a producenty z české i zahraniční scény (např. Iva Bittová, Liselotte Rokyta, Mehdi Aminian Jazi, Didrik Ingvaldsen, Peter Breiner, Stano Palúch, Casey Driessen a další). V roce 2011 vystoupil na prestižní konferenci TEDxPrague. Jeho projekt Beránci a vlci získal v roce 2017 prestižní cenu Anděl a jeho živá vystoupení natáčela Česká televize a TV Noe. Byl také součástí projektu Mateřština Jiřího Slavíka, který byl oceněn stejnou cenou v roce 2015. Vystupoval ve většině evropských zemí a také v Saudské Arábii, Spojených arabských emirátech a Turecku.

Synagoga maior
duben a říjen
Út - Pá po tel. domluvě
So, Ne, svátky 13 - 17
květen, červen a září
Út - Pá 10 - 17
So, Ne, svátky 13 - 17

červenec a srpen
Út - Pá 10 - 17
So, Ne, svátky    10 - 17

Pro předem objednané skupiny je možné zajistit prohlídku i v jiném termínu. Tel: 702 049 052.

Poslední prohlídka expozice v 16.30.

Synagoga maior
Antonína Trapla 6