Kreativní učení v muzeu - MUZEEM JINAK

Muzeum regionu Boskovicka, p.o. připravilo v rámci Národního plánu obnovy sérii workshopů vedených externími zkušenými lektory převážně z řad umělců. Pojďte zažít MUZEUM JINAK na vlastní kůži. Kreativní učení, zkušení lektoři, muzejní prostředí a autentické muzejní předměty.

OPRAŠME ŠICÍ STROJ

Ilustrátorka Eva Volfová připravila workshop pro 4. – 7. třídu ZŠ k expozici šicích strojů Minerva, v kterém si děti procvičí jemnou motoriku na 8 stanovištích, vedoucích k zamyšlení nejen nad tím, jak velkým pomocníkem šicí stroje jsou, ale také jak a kde vzniká oblečení, které děti nosí. (od ledna 2024)

 

DETAIL TVOŘÍ CELEK

Malíř Marek Bělohlávek pro děti od 6. do 9. třídy ZŠ připravil workshop, při kterém budou žáci pracovat se svými mobily a pomocí pořízených fotografií v historické expozici muzea následně společně vytvářet úkoly pro své spolužáky vedoucí k poznání části české historie. (od konce ledna 2024)



ŽIDI JSOU TAKY LIDI

Výtvarný workshop Any Kocmanové zaměřený na dějiny Boskovic spojené s židovskou čtvrtí provede děti pomocí prožitku během tvorby k uvědomění, že je jedno, zda jste žid, křesťan nebo ateista. Jsme lidé jež více spojuje než odděluje. Všichni toužíme po bezpečí, lásce a přijetí druhými. (od 19. února 2024)

 

ZÁZRAKY PŘÍRODY

Fotografka Gabriela Sauerová připravila k výstavě KRÁSA PŘÍRODY workshop pro žáky 4. – 9. tříd ZŠ, ve kterém se děti naučí pracovat s historickou fotografickou technikou KYANOTIPIE. Pomocí této úchvatné techniky si každý vytvoří dokonalý snímek přírodnin vhodný do herbáře i jako dárek. (od 16. května 2024)

 

STAŇ SE MUZEJNÍM SPECIALISTOU

Kdo všechno pracuje v muzeu? Co je součástí jeho práce? Slávka Brůnová připravila pro děti z obou stupňů ZŠ velkolepou exkurzi do světa muzejnictví, během níž si mohou děti vyzkoušet role zaměstnanců muzea archeologem počínaje a konzervátorkou konče. (od 18. dubna 2024)

 

KREATIVNÍ ČESKO

Kreativita a kreativní myšlení je jedna ze zásadních kompetencí pro 21. století. V budoucnu nás čekají takové výzvy, že se bez kreativních řešení neobejdeme. Vedle toho slyšíme názory, že kreativita je něco nespoutaného, neuchopitelného, jakési políbení múzy, které se objeví a zase zmizí. Jak tedy kreativitu soustavně rozvíjet? Na workshopu se Zuzanou Demlovou si představíme metodické rámce, o které se leze ve výuce opřít. Především se zaměříme na praktické nástroje tak, abychom mohli rovnou začít se svou třídou experimentovat, objevovat a podporovat u dětí zvídavost a hru. 

Workshop je určen pro učitele a je zdarma. Nutná registrace.(27. května 2024)

 

Kontakt pro objednání: Mgr. Jan Sauer, tel.: 702 049 052, e-mail: sauer@muzeum-boskovicka.cz

Cena workshopů 40 Kč za žáka, pedagogický doprovod zdarma.