Odpoledne v židovském ghettu IV.

kulturní událost
Odpoledne v židovském ghettu IV.

Zveme Vás na Odpoledne v židovském ghettu IV. pořádané spolkem Unijazz v synagoze maior v Boskovicích. Akce proběhne v rámci Muzejní noci. Vstup volný na všechny akce a výstavy v objektech Muzea regionu Boskovicka.

13.30 Milan Uhde: Jak jsme vítali pana prezidenta

Jak Božena Němcová předčítala v Brně

Autorské čtení dramatika a spisovatele, doplněné portrétem autora z dokumentárního cyklu GEN.

15.00 Irena Kalhousová: Izraelská politika v krizi - co jsou její příčiny a přežije izraelská demokracie?

Přednáška ředitelky Herlzova centra izraelských studií UK Praha. Jakým výzvám čelí stát Izrael v roce, kdy si připomínáme pětasedmdesáté výročí od jeho vyhlášení?

17.00 Pavel Piňos: CAMERA OBSCURA JUDAICA

Výstava fotografií s tématikou židovských hřbitovů, setkání s autorem aneb opožděná vernisáž

19.30 Ota Pavel filmový...

Kapři pro Wehrmacht. Režie Karel Smyczek, ČR 1975, 23 min.

Smrt krásných srnců. Režie Vladimír Merta, Československo 1975, 26 min.

Téměř neznámé absolventské krátkometrážní snímky studentů FAMU podle literární předlohy jedné z povídkových knih Oty Pavla.