Příměstský tábor Zažij středověk

akce pro děti
Zažij středověk!

Zažij středověk!

Příměstský tábor pro děti od 6 do 9 let v Muzeu regionu Boskovicka

14.–18. srpna 2023

 

Místo konání:

Muzeum regionu Boskovicka, p. o., Hradní 642/1, 68001 Boskovice

Příchod dětí na tábor od 7:30 do 8:15 a odchod od 15:30 do 16:00 podle možností rodičů

 

Program tábora:

Táborem se prolíná celotáborová hra, kdy budou děti v týmech usilovat o dosažení, co nejprestižnějšího postavení na společenském žebříčku středověké společnosti. Během tábora se dopoledne i odpoledne budou střídat pohybové a klidové aktivity na motivy středověku. Děti se tak ocitnou v písařské dílně, na středověkém tržišti, ve vojenské vřavě dobývající hrad nebo na rytířském turnaji. Tábor bude realizován v hlavní budově Muzea na ulici Hradní, ale děti se v rámci programu podívají i do ostatních objektu Muzea, venkovní pohybové aktivity budou realizovány v prostorách za muzeem, na dětském hřišti, zámeckém parku a hradním kopci. Jeden den se s dětmi vydáme i na výlet za chemikem Eduardem Barthelmusem do Muzea Blanenska, kde si děti vyzkouší smaltování.

Obědy jsou zajištěny v Restauraci Záložna na náměstí formou bufetu. Cena bude upřesněna začátkem prázdnin a částka se bude vybírat v hotovosti první den tábora. Pokud o obědy nemáte zájem, připravte dětem vlastní jídlo do krabičky. Tábor po celý týden povede muzejní pedagožka Mgr. Tereza Randýsková a další vedoucí.

 

Cena:

převodem na účet na základě faktury, která bude zaslána na Vámi zadanou e-mailovou adresu.

V ceně tábora je pitný režim, jízdné a vstup do Muzea Blanenska na program Lžičkařem
u Barthelmuse (smaltařská dílna – 2 čajové lžičky na dítě), vstupy do dalších objektů Muzea regionu Boskovicka, materiál na aktivity, drobné odměny.

Obědy, pokud o ně budete mít zájem, se budou platit zvlášť v hotovosti na začátku tábora. Cena Vám bude sdělena mailem začátkem prázdnin.

 

Přihláška:

Přihlášku na příměstský tábor a táborový řád najdete na webových stránkách muzea, na FB nebo si ji můžete osobně vyzvednout na pokladně během otevírací doby muzea. Po odevzdání přihlášky, vyčkejte na výzvu k úhradě účastnického poplatku formou faktury. Teprve poté proveďte platbu. (Budeme přijímat přihlášky jen do naplnění kapacity tábora.) Po připsání účastnického poplatku na účet muzea Vám bude na mail zasláno prohlášení, které odevzdáte první den při příchodu na tábor.

Kapacita příměstského tábora je 15 dětí.

 

Co s sebou:

  • vyplněné prohlášení – bez nich není možné dítě na tábor přijmout
  • obnos v hotovosti na obědy, pokud o ně máte zájem
  • každý den pití a svačinu (dopolední a odpolední)
  • vhodné oblečení, pokrývku hlavy, opalovací krém, pláštěnku
  • hrníček na pití, přezůvky, náhradní oblečení – možnost nechat celý týden v muzeu v uzamčených prostorách
  • krabici od bot na výrobu katapultu, pokud si chce dítě vyrobit svůj vlastní katapult – přinést ideálně hned při nástupu na tábor
  • v den výletu slevové kartičky na jízdné

 

V případě dotazů se obraťte na muzejní pedagožku: Mgr. Tereza Randýsková, randyskova@muzeum-boskovicka.cz, 606 041 363