Výtvarná dílna k výstavě Otakara Kubína pro děti i dospělé

akce pro děti
Výtvarná dílna k výstavě Otakara Kubína pro děti i dospělé

Účastníci si mohou vyzkoušet kresbu, malbu či grafiku dle vlastního výběru. Přijďte se seznámit s uměleckými styly, kterými se nechal Otakar Kubín inspirovat, a vyzkoušet jeho oblíbené techniky – kresbu, akvarel a temperu. Můžete se pokusit stejně jako on o krajinomalbu, portrét nebo zátiší...
U kresby vyzkoušíme tužkou, rudkou nebo uhlem zaznamenat náčrty námětů, předmětů, krajinných tvarů, zamyslíme se nad pojmy lineární kresba, stínování, promyšlená kompozice, tvorba v plenéru, perspektiva, celek, detail.
Budeme zkoumat, jak se malíř vypořádal s otázkou barevnosti. Zajímavá bude i grafická práce, zkusíme si navrhnout, vyrýt a otisknout vlastní linoryt. Pro méně náročné zájemce sáhneme po jednodušší technice ryté kresby, monotypu nebo papírorytu.
Na konkrétní termíny je vhodné se objednat, (počet aktivních účastníků maximálně 15 osob), doporučujeme přinést si vhodný oděv na práci s výtvarným materiálem, který bude plně k dispozici.

Trvání dílny cca 90.
Další dílna 23.11.2019.

Dílny povede Mgr. Jana Kolmačková.

Dílna se bude opakovat ještě v termínu 23. 11. od 14:00 do 15:30. Jedná se celkem o tři stejné výtvarné dílny, ale návštěvníci si mohou na každé z nich vybrat, zda se budou věnovat kresbě, malbě či grafice.

Akce je zdarma. Zájemce prosíme, aby se objednali u Mgr. Markéty Kohoutové: tel: 606041363, mail: kohoutova@muzeum-boskovicka.cz.